Dlaczego „Ścigany” jest…

Przez Administrator
26 komentarzy

…inny niż poprzednie moje powieści? Co go wyróżnia?

Zdziwcie się odpowiedzią… W każdej książce ukrywam małą cząstkę siebie – w „Ściganym” jest ich najwięcej. Danka jest mi szczególnie bliska. Po podobnych (chociaż nie aż tak tragicznych) przejściach jak ja, podobnie czuje, myśli i reaguje.
Ja też nie potrafiłabym zostawić samemu sobie rannego człowieka. Jednocześnie równie zimno potraktowałabym bandytę. Zaraz po tym, jak bym mu tej pomocy udzieliła. Bywały dni w moim życiu, w których równie obojętne było mi, czy wstanie jutro dla mnie nowy świt, czy nie. Miałam taką depresję (kto jej nie miał…?), że wolałabym się nie urodzić. Zdradzano mnie, okradano, oszukiwano. Dręczono na różne sposoby.
A jednak… zupełnie jak Danka… przeżyłam wszystko i oto jestem. Szczęśliwa. Silniejsza.

Oczywiście głównym bohaterem „Ściganego” jest Hubert, zabójca Prezydenta – przynajmniej tak sądzi reszta świata – i te z Was, które pochłonęły książkę w jeden dzień, no w dzień i część nocy, porównują go do Raula de Luki z „Mistrza” (super!), ale moim zdaniem to dwie zupełnie inne opowieści i dwaj różni bohaterowie. Raul to Raul, „Mistrz” to „Mistrz”, Hubert to Hubert a „Ścigany” to „Ścigany” (mnóstwo wyjaśniłam, no nie? :)).

Jest jeszcze coś, za co lubię tę książkę: napisała się sama. Po prostu zaczęłam ją pisać i nie mogłam przestać dotąd, aż nie postawiłam ostatniej kropki. W całej mojej karierze literackiej to drugi taki przypadek (pierwszym było „Lato w Jagódce”). Kocham to! Uwielbiam jak powieść sama się pisze, ja zaś jestem tylko skromnym dodatkiem do klawiatury!

Co jeszcze odróżnia „Ściganego” od poprzednich tytułów? Jest bardzo ostry, mocny, miejscami brutalny, bezwzględny. To nie powiastka dla grzecznych dziewczynek. Tak mrocznej „mnie” jeszcze nie czytałyście. I to się podoba! Pierwsze Czytelniczki są oczarowane!

Super! Jestem szczęśliwa, że oddaję do Waszych rąk książkę, okrzykniętą jedną z najlepszych.

A oto trailer, który idealnie ukazuje nastrój tej powieści i zdradza nieco jej treść.
Endżoj!

Może Ci się spodobać...

26 komentarzy

Danuta Żytomirska 5 września 2018 - 06:28

♥️♥️♥️♥️ Trzeba koniecznie przeczytać.?

Odpowiedz
Anita Tanas 5 września 2018 - 07:18

Czytałam fragment w Gali czy Vivie, super, sprezentuję sobie na sto procent. Czuję , że jak się sama napisała, to i sama się przeczyta (w sensie na jedno podejście ��).a I do kolekcji wręcz idealnie będzie pasować.. .Już nie mogę się doczekać ������

Odpowiedz
zinnejperspektywy 5 września 2018 - 13:34

Jest Pani fenomenalna ❤

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 9 września 2018 - 07:42

:*

Odpowiedz
AndPen 6 września 2018 - 16:07

Ja tak trochę z innej "beczki". Właśnie zakupiłem Pani książkę, w wersji ebook, dla mojej lepszej połowy. Formatowanie ebooka jest tak wykonane, że koniec danej "sceny" jest zaznaczony większym odstępem. Czy w oryginale jest takie samo formatowanie? A może są "gwiazdki"? W ebook jest aż jedna – w pierwszym rozdziale, między słowami: "li­mu­zy­ny…" a "– Wsta­waj!"

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 9 września 2018 - 07:42

Nie wiem, jak jest sformatowany e-book, bo nie widziałam, ale zwykle w oryginałach sceny są oddzielane odstępem, a sceny różne w czasie i miejscu gwiazdką. Między "limuzyny" a "Wstawaj" jest gwiazdka. Wygląda więc na to, że ebook jest sformatowany jak książka drukowana.

Odpowiedz
Melka 12 września 2018 - 10:49

Pani Kasiu czytam właśnie "Ściganego",ciężko się oderwać jest Pani fantastyczna,bardzo dziękuję i życzę pani i wszystkim którzy uwielbiają Pani książki żeby Pani pisała jak najdłużej ??❤

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 14 września 2018 - 12:28

Cieszę się!
:*

Odpowiedz
Karolina Neuman 13 września 2018 - 10:37

Kasiazka jest Boska! Sama sie czyta. Oby więcej takich ksiazek od Pani 🙂

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 14 września 2018 - 12:28

:*

Odpowiedz
Izabela Kotkowska 18 września 2018 - 19:55

Pani Kasiu, będzie druga część? Książkę czyta sie jednym tchem.. jest cudowna ! Z utęsknieniem czekam na kolejna Pani książkę ! ?

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 14 października 2018 - 07:54

Nie planuję II części, co nie znaczy, że się kiedyś sama nie napisze. 😉

Odpowiedz
bozenas 16 października 2018 - 05:55

Przeczytałam,a raczej pochłonęłam w jedno popołudnie :)))Masz rację,Hubert to Hubert i nie jest Mistrzem:)studnia emocji!uważam,że ten gnój w mundurze za mało ukarany,takich powinno się tępić:)))
pozdrawiam

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 3 listopada 2018 - 01:22

"Gnój w mundurze" :)))

Odpowiedz
Unknown 19 października 2018 - 17:37

Super książka ? przeczytałam ją w cztery wieczory,podkreślam bardzo krótkie czyli jakieś 4 godziny.Super się czyta, wciaga tak ,że nie można się oderwać.Gratulje Pani Kasiu, jest Pani fantastyczna ,przeczytalam wszystkie Pani powieści poza seria Mistrz i uważam że zasługuje Pani na Nobla ?

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 3 listopada 2018 - 01:23

Dziękuję za wpisik. Koniecznie przeczytaj Mistrza i Zemstę, Kochana, skoro Ścigany tak Ci się podobał!! :*

Odpowiedz
bg_lubięczytać 25 grudnia 2018 - 21:45

"Ścigany" to powieść, która już od pierwszego zdania trzyma czytelnika w napięciu i co więcej nie chcesz przestać jej czytać i jesteś strasznie zła, że to już koniec. Dlatego proszę o ciag dalszy lub kolejną taką powieść ???

Odpowiedz
bg_lubięczytać 25 grudnia 2018 - 21:45

Pani Kasiu ta powieść to prawdziwy majstersztyk. Jest suuuper. Trzyma w napięciu od pierwszego zdania.Bohaterowie , akcja oraz opisy sytuacyjne, wszystko to razem jest dziełem sztuki. Gratuluję pomysłu i czekam na następne Pani książki. Pozdrawiam serdecznie��

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 3 stycznia 2019 - 09:25

Cieszę się! Dzięki! Ja też wyjątkowo lubię tę powieść i tych bohaterów.:)

Odpowiedz
Unknown 27 kwietnia 2019 - 07:59

Wspaniała książka, czy będzie kontynuacja?? Pozdrawiam Kasia

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 27 kwietnia 2019 - 20:09

Kto wie…

Odpowiedz
Kraina Urody 8 maja 2019 - 16:15

Super się czytało!

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 12 maja 2019 - 11:16

Cieszę się.

Odpowiedz
Unknown 22 czerwca 2019 - 20:34

Pani Kasiu koniecznie II cześć. BŁAGAM….:)))

Odpowiedz
Unknown 16 lipca 2019 - 11:20

Ksiąka świetna jak wszystkie Pani książki które przeczytałam(chyba wszystkie- zaczęłam od Poczekajki) i tak już zostałam uzależniona. Fajnie jesli będzie kontynuacja ŚCIGANEGO. POZDRAWIAM życząc wielu pomysłów na fabułe. Ale z tym Pani nie ma raczej problemów. Podziwiamy z koleżankami także czytającymi Panią. książki wymieniamy jak w bibliotece.

Odpowiedz
Katarzyna Michalak - pisarka 30 lipca 2019 - 02:42

Pracuję nad II częścią, pracuję, coś tam się już kluje w tej "pięknej główce"… ;))

Odpowiedz

Zostaw komentarz

advanced-floating-content-close-btn

Ebooki moich książek kupisz tutaj:

Sprawdź ->