Seria z kokardką

Przez Administrator


Seria z kokardką to następujące opowieści:

Sklepik z Niespodzianką. Bogusia
Sklepik z Niespodzianką. Adela
Sklepik z Niespodzianką. Lidka

SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ. BOGUSIABogusia to tyłowa bohaterka pierwszego tomu „Serii z kokardką”. Dwudziestoośmiolatka wracając z dwuletniego pobytu w Holandii, przypadkowo trafia do Pogodnej, uroczej miejscowości leżącej gdzieś między Kołobrzegiem a Koszalinem.

Wzrok Bogusi przyciąga tabliczka z napisem „do wynajęcia”, przyozdabiająca jedną z kamienic. Dziewczyna, gdy tylko przekracza jej próg, uświadamia sobie, że oto właśnie znalazła swoje miejsce na Ziemi. Pogodna staje się dla niej miejscem, w którym pragnie rozpocząć życie na własny rachunek. Aby mu sprostać, postanawia otworzyć sklepik, w którym będzie sprzedawać bibeloty zwane kurzołapkami, a także raczyć gości wybornym sernikiem oraz gorącą czekoladą.

Od postanowień, do realizacji marzeń wiedzie długa i daleka droga. W jej pokonaniu pomogą Bogusi, Adela, Lidka i Stasia. Te trzy kobiety niemal od razu zaprzyjaźnią się z Bogusią.

Tak, tak „Sklepik z Niespodzianką. Bogusia” to opowieść przede wszystkim o przyjaźni. Mimo że nie zabraknie w niej ani intrygujących mężczyzn, ani porywów serc, to właśnie przyjaźń odgrywa w tej opowieści pierwsze skrzypce. Zacieśnia się ona przy długich rozmowach, którym towarzyszy aromat ciasta drożdżowego „Pogadaj do mnie” i ciepłej herbaty, przygotowywanych wprawnymi rękami noszącej radość w sercu Bogusi. Taka przyjaźń pozwala przetrwać mniejsze i większe troski dnia codziennego. Bo choć i problemów nie zabraknie w życiu żadnej z kobiet, to każda z nich ma świadomość, że tuż obok trwają niezawodne przyjaciółki…

SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ. ADELA

Druga część „Sklepiku z Niespodzianką” przybliża czytelnikom losy i osobowość Adeli Niwskiej, czterdziestoletniej pani radnej.

Adela to typowa femme fatale, kobieta, która łamie męskie serca, jednak żadnego z nich nie może albo nie chce zatrzymać przy sobie na dłużej.

Cieniem na życiu tej pewnej siebie kobiety kładzie się przeszłość, o której ta nie może niestety zapomnieć. Nie ułatwia jej tego maska towarzysząca Adeli każdego dnia, a którą ona sama sobie kiedyś narzuciła.

Dramatyczne wydarzenia, które pewnego dnia obrócą uporządkowane życie Adeli o sto osiemdziesiąt stopni, sprawią, że będzie zmuszona przestać odgrywać silną, samowystarczalną kobietę, która ze wszystkim sobie poradzi. Adela będzie musiała również zadać sobie pytanie dotyczące tego, czego tak naprawdę oczekuje od życia, o czym marzy, i za czym tęskni. Czy jej się to uda? I czy z bitwy o własne życie, którą będzie musiała stoczyć, wyjdzie zwycięsko?

Tak jak w „Sklepiku z Niespodzianką. Bogusi” lekturę książki umilały czytelniczkom przepisy na ciasta i gorącą czekoladę, tak w drugiej jego części – „Adeli” towarzyszyć im będą przepisy pozwalające wydobyć z każdej kobiety drzemiące w niej naturalne piękno. 🙂

SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ. LIDKATrzecia i ostatnia część „Serii z kokardką” opisuje rzeczywistość z perspektywy Lidii Malinowskiej, kobiety, która z powołaniem wykonuje zawód weterynarza.

Los nigdy nie oszczędzał rudowłosej Lidki. Tak było, gdy miała zaledwie kilka lat, tak jest i teraz, gdy ma tych lat trzydzieści. Miłość, którą w sobie nosi, mogłaby podarować upragnionemu maleństwu, a przelała ją na czworonożnych pacjentów.

Gromadzony latami żal do świata pewnego dnia wybuchnie w Lidce z siłą wulkanu, sprawiając, że ta zdobędzie się na desperacki krok, by zrealizować swoje niespełnione pragnienie macierzyństwa. Krok ów stanie się dla kobiety impulsem do rozrachunków z życiem i wprowadzenia w nim zmian. Czy przyniosą one Lidce upragnione szczęście? Jak wiele będzie musiała uczynić, by je odnaleźć? Czy przyjaźń Bogusi, Adeli, Lidki i Stasi przetrwa?

W „Sklepiku z Niespodzianką” jest jak w życiu, które toczy się tuż obok nas: uśmiech przeplata się ze łzami, a los bywa przewrotny. Jednak jego bohaterki doskonale wiedzą, że nie mogą poddawać się zwątpieniu, bo przecież nawet po najdłuższej nocy wstaje dzień. Zawsze.

advanced-floating-content-close-btn

Ebooki moich książek kupisz tutaj:

Sprawdź ->