Quiz „trzecie zdanie z…” i „Poczekajki” do wygrania!

Przez Administrator
256 komentarzy

Dzisiaj jest piątek, no nie? Jakoś tak… Chyba znów mi kilka dni umknęło, bo na Cyprze byłam – mentalnie, z obłędnym Raulem, grzeczną Sonią, niegrzecznym Vinim i Andżeliką-nimfomanką (dla niewtajemniczonych: pisałam „Mistrza”). A skoro jest piątek, to przed nami weekend i przydałby się jakiś quizik, bo dawno go nie było, a przecież lubicie. Ostatnio pytań i odpowiedzi wpisałyście tyle, że blogger się zawiesił. :))

Ogłaszam więc Quiz „trzecie zdanie z…”.
Pytająca mówi: „jakie jest trzecie zdanie z 86 strony „Zmyślonej”? Odpowiadająca przepisuje owo zdanie i zadaje swoje pytanie: „Jakie jest trzecie zdanie z 14 strony „Gry o Ferrin”? I tak dalej.
Zasady podobne do poprzednich quizów: jedno pytanie – jedna odpowiedź. Jeśli odpowiedziałaś źle, następna, która odpowie dobrze zadaje pytanie. Jeśli spóźniłaś się i odpowiedziałaś jako druga, skasuj komenta i odpowiadaj dalej (nie zadając pytania).

Pamiętajcie, by pilnować kolejności, bo robi się bałagan, gdy jest kilka pytań i nie wiadomo na które odpowiadać. Zresztą jesteście już tak genialne w tych quizach, że nie muszę Wam tego mówić.

Książki biorące udział w niniejszym quizie, to wszystkie wydane do tej pory oficjalnie: Seria poczekajkowa, Sekretnik, Seria owocowa (trzy tytuły), Seria z kokardką (dwa tytuły), Nadzieja, Gra o Ferrin. Więcej grzechów nie pamiętam, za te akurat nie żałuję. 😉
Już zauważyłam że mogą być różnice w wydaniach, więc należy dodać, czy to okładka miękka, czy twarda.
Zdania muszą być pełne, czyli połowy zdania, od której zaczyna się strona nie bierzemy pod uwagę. I starajcie się wybierać zdania krótkie, żeby nie przepisywać tu całego akapitu, okej? Kilka wyrazów i jest dobrze.

Wśród odpowiadających wylosuję szczęściarę, która otrzyma nowiutką, jeszcze cieplutką „Poczekajkę”.

Jeśli z różnych przyczyn nie chcecie albo nie możecie wziąć udziału w quizie, na wygranie „Poczekajki” macie drugą szansę: wystarczy napisać w komencie „Dlaczego to ja powinnam dostać „Poczekajkę”. Jedną najpiękniejszą czy najbardziej sugestywną odpowiedź wybiorę i wyślę książkę.
Dodam, że ja jeszcze „Poczekajki” w nowej sukience nie widziałam, będę się cieszyć razem z Wami.

Poraz rozpocząć quiz. Jak zwykle ja zadaję pierwsze pytanie (w pierwszym komencie). Komentarze wchodzą od razu, nie trzeba czekać na ich zatwierdzenie, a quiz potrwa też jak zwykle do poniedziałku godz. 22.

Bawcie się dobrze! Quizujcie, komentujcie, piszcie, wygrywajcie.
Wiem, że będziecie ŚWIETNE!
Ja zaś wracam na Cypr. Do „Mistrza”

Wasza Kejti

PS. Uwaga: jest już ponad 200 komentów, blogger zwinął więc stronę, trzeba nacisnąć taki przycisk na samym dole „załaduj więcej” i można bawić się dalej.

Może Ci się spodobać...

256 komentarzy

Anonimowy 19 października 2012 - 09:01

Słowo się rzekło.
Jakie jest trzecie zdanie z 87 strony "Zmyślonej" (okł. miękka).

Odpowiedz
dubbidu 19 października 2012 - 09:17

Dziewczyny! Życzę Wam powodzenia! Sama niestety nie mogę wziąć uziału, ponieważ większość książeczek nadal krąży wśród moich znajomych.
Niemniej, jeżeli jest inna szansa na zdobycie "Poczekajki" w nowej sukience, to chętnie spróbuję. A książeczke tę bardzo chciałabym wysłać mojej przyjaciółce, która już od 10 lat jest w Stanach. Zawsze jęczy, że tak brakuje jej polskich książek, więc ja zbieram dla niej, często po prostu je kupując, i wysyłam jej te ksiażeczki, które są, moim zdaniem, godne przeczytania. Na Poczekajkę poluję już od jakiegoś czasu, ale wszyscy wiemy, że niestety, była ona ostatnio wyjątkowo trudna do zdobycia. Przyznam szczerze, że moja Ola mocno by się ucieszyła, gdyby dostała ode mnie na święta Poczekajkę w nowej sukienuni :o)

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu!
Marta.

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 09:23

Ej, laska, ale kilka może u siebie masz (moich książek)? Na pewno będę z nich pytania. Nie poddawaj się!

Odpowiedz
dubbidu 19 października 2012 - 20:04

Jedyna, która się u mnie ostała, to Sekretnik, chociaż nie wiem na jak długo ;o) O pozostałe, gdy pytam o nie moją mamę, odpowiada: "Panuję nad sytuacją, wiem, kto ma którą i wiem, kto jest następny w kolejce". W sumie tylko się cieszyć – masz wzięcie, kobieto :o) Oby tak dalej!

Pozdrawiam!
Marta.

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 09:23

Czytałam, ale miałam z biblioteki, więc nie odpowiem, szkoda… teraz też nie mam co lecieć do biblioteki, bo tej książki na pewno nie ma, jest rozchwytywana, jak każda inna z pani nazwiskiem na okładce.
Mogę za to odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie ja powinnam otrzymać nagrodę, po pierwsze dlatego, że zaglądam do pani bloga każdego dnia, po kilka razy dziennie, odkąd na niego się natknęłam. Dzięki pani zaczęłam ponownie pisać swój blog, przy okazji. Po drugie zakupiłam "Nadzieję", która od pierwszych stron mnie zachwyca i którą dawkuję sobie powolutku, tak bardzo szkoda mi ją za szybko skończyć czytać. Po trzecie niedługo idę w pewne miejsce, którego nie cierpię, a muszę tam wytrzymać przez tydzień, a ta lektura na pewno pomogłaby mi to jakoś znieść. Poza tym jeszcze nigdy w życiu nie dostałam żadnej książki, ani nic innego za darmo! O, to ostatnie to dobry powód! Pozdrawiam najcieplej jak umiem, wraz z siedzącą na nocniku i jednocześnie oglądającą bajkę moją Laleczką.

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 09:42

Ale pod spodem masz już pytanie o Nadzieję. 😉 I dwie szanse na wygranie Poczekajki.

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 09:47

już skorzystałam!!!

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 09:49

I zadała podchwytliwe pytanie, a ja akurat nie mam Jagódki.

Ale nie wiem czy p. Kasi mówiłam, ja nabędę Jej książki. Tzn te których nie mam 😀
Samo to że Wiśniowy Dworek w moje urodziny wychodzi i w moich ulubionych kolorach jest 😀

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 09:55

przykro mi, ale ja tylko jagódkę i nadzieję posiadam, mimo to trzymam za Ciebie kciuki Kasiu, jak również przytulam Cię i życzę mamie zdrowia

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 09:55

Nie mówiłaś, droga Kasiek, i już się boję, bo nabędziesz, przeczytasz, zrecenzujesz, a Ty ostrą recenzentką jesteś. 😉 No chyba, że chodzi o "Mistrza", wtedy wprost przeciwnie. 😀

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 10:03

No a recenzję "Nadziei" i dwóch Sklepików czytała moja inicjałoczniczka?

Tosz ja misiaczek jestem pluszowy 🙂

za kciuki dziękuję. I już siwa jestem. Dwa lata temu pęknięta rzepka i operacja zespalania drutami. Teraz bark…. I dopiero o I udało się na pogotowie zaciągnąć.

Chyba pójdę coś poczytać bo znowu zacznę wyć

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 09:38

odpowiedź brzmi "Jeszcze nie spała"

moje pytanie o Nadzieję w miękkiej okładce II zdanie ze str 74

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 09:41

mam nadzieję, że zgadłam i nie wprowadzę zamieszana.

Mam straszną ochotę na "Poczekajkę" bo teraz jestem stałym gościem w Lublinie i jak jadę busem to mi się rzucają drogowskazy do Poczekajki, to raz, dwa że mam ochotę zweryfikować swe I wrażenie, a trzy że spędziłam dzisiejszą noc z Mamą, później czekając na pogotowi, poźniej wyjąc w poduszkę, później drzemiąc i wreszcie odbierając Matkosię ze szpitala, więc jakiś jasny punkt byłby mile widziany 😉

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 09:42

– Ja go poproszę – zaczęła i zaraz umilkła.

moje pytanie to Lato w Jagódce str. 117 3 zdanie miękka okładka

Odpowiedz
Angie Wu 19 października 2012 - 10:18

Kasiu, ja spróbuję w ten drugi sposób. Dlaczego to ja chciałabym dostać "Poczekajkę"? Chociażby po to, bym mogła wziąć udział w kolejnych tego typu zabawach! Poza tym przekonałam się już, że Sklepiki to cud-miód i orzeszki i chciałabym dalej poznawać Twoją twórczość. Do tej pory bagatelizowałam literaturę polską, ale po Sklepikach zmieniłam zdanie i mam zamiar coraz częściej sięgać po powieści rodaków. Ponadto mamy teraz sezon jesienno-zimowy, powoli dopada mnie chandra, więc przyda mi się zastrzyk humoru, ciepła Twoich bohaterów, ale i wzruszeń, bo wszystko to z pewnością można znaleźć w Twoich książkach.

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 10:19

Sklepiki są idealne na jesien i na doła…. 🙂

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 11:39

"Na co falcon umrze."

A pytanie 169 strona, "Poczekajka" w miękkiej oprawie:)

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 11:42

jak I zdanie to "Proszę głęboko oddychać oddychać Pani doktor – usłyszała głos jak zza grobu

a ja proszę o ostatnie zdanie z Adeli w miękkiej okładce. Strona 75

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 11:55

Kasiek – o trzecie zdanie chodziło – taki jest tytuł quizu i nie sądziłam, że za każdym razem trzeba pisać:(

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 11:58

to będzie przytomność umysłu wracała powoli 😛

a ja swoje podtrzymuję 😛

a to nie musi być trzecie

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 11:44

BTW na allegro jest Ferrin za pół darmo i zastanawiam się czy zacząć żyć miłością i kupić. I czy znając mój gust polecacie?

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 12:02

Trzeba zaznaczać, które zdanie, bo nie zawsze trzecie się nadaje. Kasiek, hmm… myślę, że na tym etapie Twoich uczuć do moich książek już mogę Ci Ferrin polecić. :)))

Odpowiedz
Olla 19 października 2012 - 12:21

Ja właśnie skuszona zachętami planuję sobie kupić Ferrin 🙂 z nadzieję oczekuję na Nadzieję, aż mnie będzie na nią stać 😉

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 12:27

No właśnie z przesyłką to nie jest nawet dwadzieścia złotych. Wprawdzie w obecnej sytuacji dla mnie i tak to sporo, ale taniej nie będzie…

Życie nałogowca jest ciężkie.

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 12:35

Ferrin to Ferrin, co ja Wam mogę więcej powiedzieć. 🙂 Albo się go kocha, albo nienawidzi. Pomiędzy nie ma. :))) Wracam na Cypr, do sypialni Raula. Bawcie się grzeczniej niż ja!!

Odpowiedz
Agaaa006 19 października 2012 - 12:57

Cześć dziewczynki!!:)) Jakiej est pytanie bo się pogubiłam;p

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 13:05

chyba to Kasiek o Adelę ostatnie zdanie 75 str. w miękkiej okładce

Odpowiedz
Agaaa006 19 października 2012 - 13:07

no to się nie pobawię moje sklepiki "wyszły" z domku w turneee po koleżankach 🙂

Odpowiedz
vivi22 19 października 2012 - 13:16

ja również z zabawy raczej odpadam bo w domu mam tylko "Nadzieję". Chyba, że ktoś zada pytanie z tejże książki 🙂

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 13:21

ja też o Adeli to mogę sobie pomarzyć, a swoja drogą dlaczego ja nie mam takich koleżanek co książki czytają???

Odpowiedz
Kasia M 19 października 2012 - 15:22

Droga asymako(chyba poprawnie odmieniłam) pożyczyła bym ci książki do czytania

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 17:46

Tak???? To ja bardzo chętnie!!! Dobrze odmieniłaś, możesz do mnie zajrzeć, jeśli masz ochotę asymaka.blog.interia.pl

Odpowiedz
Jola 19 października 2012 - 13:38

Adela str 75 ostatnie zdani
O TAK,NNA POTOCKA POTRAFIlA NAMĄCIĆ..
No to ostatnie zdanie ze strony 75 Gry o Ferrin poproszę!
Katarzynko M dlaczego chciałabym Poczekajkę.Bo od niej się wszystko zaczęło i jakaś niecnota mi ją pod…., a może pożyczyłam komuś i nie pamiętam komu?
No i jeżeli Kasiu pozwolisz to skieruję słóweczko do Kasiek!
Kasiek-ja tez tak mam Szpital,szpital,szpital i 29 pażdziernika znowu szpital!nie pękam,mimo,że trochę starsza jestem od Ciebie dziewczyno kochana i siwa naturalnie jak gołąbek pokoju.Za to jak wyjdę to będę "babcia wyremontowana" nówka sztuka,a co!Pozdrawiam i główka do góry kochana!!

Odpowiedz
Kasia M 19 października 2012 - 15:27

"Elf uśmiechnął się pobłażliwie na widok miny Leczącej" To z książki "Nadzieja" strona 199 zdanie drugie od góry oprawa miękka wydanie I

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 13:40

Ja też nie mam normalnych koleżanek co książki czytają i z którymi mogłabym pogadać o tym dlatego mam bloga i moje życie towarzyskie przeniosłam do internetu. I teraz siedzę w piernacie, termofor pod stopami(przekleństwo niskiego ciśnienia, temperatura ciała nieboszczyka) w rozciągniętej koszulce która ma już z 6 lat i widać to po niej. Ale co se będę prawdaż?

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 13:43

Fajna z ciebie dziewczyna Kasiek!!! A z jakiego województwa jeśli mogę spytać? Do p. Joli, Ferrinu też nie mam, ale pozdrawiam.

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:09

północ samiuśka Podkarpacia 😀 ale bywam w lubelskim często 😀

Kasiek nie jest fajny jest chamski, bezczelny i czepialski 😛

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 14:33

oj, nie moje strony ja z zachodniopomorskiego

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 13:54

Kurczę, myślałam, że macie półeczki z moimi książkami pod ręką i pójdzie szybko, a tu taki klops…

Może zmienimy konwencję i będzie 3. zdanie z postu z 26 lutego 2012? Co Wy na to? Wiecie, że ze mną jak z dzieckiem…

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:10

Jak nie macie?

No wiecie co Panie hanba Wam ledwo się gibiecie(rzekłby k. Julian) to ja mam pod ręką. Dwa Sklepiki, Rok w Poziomce(kieszonkowe) z biblioteki trzy kolejne z poczekajkowej serii i Nadzieję.

Ja odszczepienieć

Odpowiedz
AiraArt 19 października 2012 - 14:14

Z biblioteki, to ja pożyczam pod przysięgą szybkiego zwrotu, w przeciwnym razie reszta kolejki mnie odnajdzie i …. Obawiam się, że na tej podstawie Pani Kasia mogłaby napisać nie tylko sensację ale i horror! 😛

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 14:17

u mnie w bibliotece to samo

Odpowiedz
AiraArt 19 października 2012 - 14:01

No to Pani nas urządziła tym Quizem, Pani Kasiu! :)Niestety ja mam na własność tylko "Nadzieję", "Sekretnik" i "Rok w Poziomce", w dodatku w wersji kieszonkowej 😀 Na domiar złego jak Mąż był już urobiony, zagruntowany i gotowy do zakupienia "Wiśniowego dworku" z okazji rocznicy ślubu, okazało się, że wychodzi dopiero w listopadzie, a rocznica jest pojutrze :O Teraz pewnie dostanę Niwea Soft i z "Dworkiem.." mogę się pożegnać! "Mistrz" będzie już po Świętach. Jestem załamana. W bibliotece za to jestem zapisana we wszystkie kolejki, nawet na książki, które się jeszcze nie ukazały. Jak coś przechwycę, to sobie w czasie czytania notuję cytaty i potem w cytaty mogę grać, a tu, że tak powiem… dupa blada! :O

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:12

Chłopy takie są. Prezent najlepiej nabyć samemu. Chociaz mnie już dołuje to "masz kup sobie" chciałabym, zeby ktoś się wysilił, pomyślał zrobił niespodziankę. A nie idę sobie do księgarni i kupuję, jak stara panna(którą w sumie jestem)

Odpowiedz
AiraArt 19 października 2012 - 14:19

Ja nie cierpię "masz i kup sobie" bo się czuję jak 106 żona arabskiego szejka. :)Już wole urabiać! 🙂

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:31

ja słyszę wymówkę "najlepiej wiesz z czego sie ucieszysz" jaka ja się czuję olana. Ja prezenty innym wybieram, myślę rozważam a tu takie "masz" mój kot w tym domu jest lepiej traktowany

Odpowiedz
Jola 19 października 2012 - 14:04

Parę dni temu rozmawiałam z przyjaciółką o naszej samotności, z tym, że ja jestem samotna w pojedynkę, ona zaś ma męża.
Tak Kasieńko pisałaś w lutym!

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:13

czy samotnej tak źle? Powiem Wam Dziewczyny i Panie, jak byłam na praktykach w sądzie biskupim, tyle rzeczy widziałam, że cieszę się że jako starej pannie mi to nie grozi. Ot co!

To tak jakbym się pocieszała, jestem kobietą nie będę miała raka prostaty, ale…

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 16:16

Jola zacytowała mój artykuł, zgodnie z sugestią powyżej, że robimy quiz artykułowy, ale może pozostańmy przy książkowym, bo autorka tej strony chaos wprowadza… :D:D

Odpowiadamy chyba na pytanie Kasiek, ale co ja tam wiem…

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 16:19

aj innymi słowy sieje Nam defetyzm. No nieładnie. Autorka udaje się do kąta usiąść na karnej poziomce.

Bo tam Kasia M odpowiedziała na pytanie o cytat z Ferrinu(zakładka na allegro otwarta i lejemy się z myślami po pysku) i zadała swoje nadziejne. Odpowiedziałam 😀 i zadałam Bogusiowe 😀

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 14:16

co dalej? siedzę i czekam, tylko odświeżam co chwilę???

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:19

czyli nie tylko ja?

To sobie wyłączę IL divo i wlącze poczekajkowy teledysk

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 14:35

Czyli Pólnoc kontra Południe. Zazdroszczę morza. to jedyne czego brakuje mojej wsi, i Ikera po sąsiedzku i oryginalnego Santiago Bernabeu. 🙂

Odpowiedz
Gosława Ka. 19 października 2012 - 14:43

A ja bym chciała dostać Poczekajkę, bo jej nie znam. I chciałabym poznać. Zobaczyć kolejną twarz Kejt, którą uwielbiam za Sklepik, a jeszcze bardziej za Nadzieję! 🙂

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 14:48

o sporcie Kasiek nie pogadamy…

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 16:06

O sporcie nie musimy. Ale Ikera widziała. Dlatego już wiem że pokocham Mistrza. Raul kojarzy mi się z Realem(nota bene mój pies się tak nazywa chociaż kobitką jest, ale moja suczka się oszczeniła w czasie Euro 2004 a wtedy duet Raul-Morientes był genialny, chociaż Hiszpania nie zaszła daleko, i miałam dwa psy Raula i Morientesa, bo nie chciałam żeby Rodzice się zorientowali, że na podwórku mają trzy suki)

Iker piękny męzczyzna jest, chociaż teraz brzydko się starzeje, to nie jak My Panie, że ciągle piękne i młode.

A Raul miał w sobie niesamowite ciepło

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 16:04

Kasia M zadała pytanie z Nadziei
odpowiadam!
Głupotą byłoby ryzykować życiem a za zdradę była jedna kara.

To ja pytam o ostatnie pełne zdanie mieszczące się w Bogusi na stronie 121.

Mądre bardzo….

a wydanie w miękkiej oprawie(milusiej w dotyku)

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 17:08

Uważaj jednak, o czym marzysz, bo marzenia czasem lubią się spełniać.

Faktycznie mądre:)

Zachcianek, mięciutki 3 zdanie str.220

Odpowiedz
Agaaa006 19 października 2012 - 17:14

Ojjj mogę sobie tylko poczytać;( a tak lubię się z wami quizować;))

Odpowiedz
Agaaa006 19 października 2012 - 17:20

Gdyby nie dwa psy stojące nad nią dostała by zawału.
(dobrze?)
Ferrin oprawa miękka strona 209 postatnie zdanie

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 17:24

Niestety nie…

Odpowiedz
Agaaa006 19 października 2012 - 17:28

Ojoj 🙂

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 18:01

Coś cisza zapanowała, a mi coraz bardziej się tu podoba!!!

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 18:21

to zenowu ja?

Herbatą, bo przecież był w pracy.

ostatnie zdanie ze str 175 z Nadziei

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 18:26

Kasia, też nie to…

Czyżbym miała całkiem inny egzemplarz "Zachcianka" niż wszyscy?

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 18:28

to mi się str rypły. Zarwana noc pokutuje.

Już mam
NIGDY WIĘCEJ UWODZENIA MAGIĄ W TYM DOMU!

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 18:29

I to jest to:)

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 18:29

Podtrzymuję pytanie.

Mi natomiast przed oczami(duszy mojej) się już mieni.

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 18:31

Tchórzem, którego nie stać nawet na ucieczkę.
Lato w Jagódce 35 str. 1 zdanie

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 18:34

– No, dalej, koniku – szepnęła Gabrysia.

Sklepik z niespodzianką. Bogusia – 3 zdanie z 153 str.

Odpowiedz
Kasiek 19 października 2012 - 18:37

Wsunęła w otwór swój skarb i włożyła cegłę na miejsce.

Teraz się żegnam do jutra w nocy lub do niedzieli wieczorem. Trzymcie kciuki.

A przedostatnie zdanie Bogusi(calej książki) brzmi….

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 18:42

Kobieta wyprostowała ramiona, uniosła lekko głowę, co nadało jej niemal władczy wygląd, i rzekła:

Rok w Poziomce str.110 pierwsze zdanie (miękka oprawa)

Odpowiedz
ejotek 19 października 2012 - 18:45

teraz mi się nie uda bo dziecię śpi… ale jutro przygotuję książki i spróbuję szczęścia w quizie, bo marzy mi się "Poczekajka"

Odpowiedz
panna - cotta20 19 października 2012 - 18:57

A tak dziękuje – odpadła Ewa z roztargnienieniem . Gra o ferrin strona 100 zdanie 11 🙂

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 19:26

To nie to zdanie:(

Odpowiedz
Sylwia_85 19 października 2012 - 19:53

"Tak to jest dzień przed premierą…"

Lato w Jagódce (miękka oprawa), strona 154, pierwsze zdanie.

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 19:56

Rozumiem, że wezwaliście pogotowie.
Nadzieja 258 1 zdanie

Odpowiedz
asymaka 19 października 2012 - 20:05

bawcie się dobrze, do jutra, idę lulu…

Odpowiedz
anek7 19 października 2012 - 20:05

-Aleksiej – wyszeptała Liliana, podnosząc się na miękkich nogach.

Powrót do Poziomki (miękka) 2 zdanie ze str. 140

Odpowiedz
inis77 19 października 2012 - 20:58

I MOJE UKOCHANE PSY.
Sklepik z niespodzianką-Adela 3 zd.str.240

Odpowiedz
Anonimowy 19 października 2012 - 21:49

Dajecie radę, kobiety, dajecie radę! Jak zwykle jestem pod wrażeniem! Ciekawe, czy przebijecie pod względem ilości komentów poprzedni quizik…

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 20:05

coś nie bardzo… wczoraj szło lepiej

Odpowiedz
Jola 20 października 2012 - 06:24

To ona pokazała filiżanki z czekoladą,bez której sabat nie byłby sabatem,i talerzyki z ptasim mleczkiem-ten przepis ostatnio wypróbowały
Rok w Poziomce strona 142/okładka twarda/

Odpowiedz
Naila 20 października 2012 - 08:51

A które zdanie?

Odpowiedz
Anonimowy 20 października 2012 - 09:37

Umówmy się, że jeśli ktoś nie podaje, które zdanie, to jest to tytułowe trzecie zdanie.

Odpowiedz
Karolina/Resko 20 października 2012 - 10:38

"Niezależność i odpowiedzialność to jedno,a ekstremalne warunki pogodowe to drugie"

Zmyślona str 107 zdanie 5

Odpowiedz
anek7 20 października 2012 - 12:43

Tato, ja zaraz zjem.

Sekretnik, twarda oprawa, str. 224 zdanie 4.

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 13:14

Nie mam sekretnika, ale chciałam się przywitać, cześć dziewczyny!!! A swoja drogą, ja chyba sekretnika nie czytałam nawet! Poszłam dzisiaj specjalnie do biblioteki, ale nie ma szans, p. Michalak jest u nas jak gwiazda rozchwytywana!!!

Odpowiedz
anek7 20 października 2012 - 14:26

Cześć:)

W mojej gminnej bibliotece też jakieś straszliwie zakręcone kolejki do książek naszej Kejt się ustawiają – ja mam na szczęście komplet "Dzieł zebranych Katarzyny Michalak" w liczbie 11 tomów w domowej biblioteczce:)

Odpowiedz
Anonimowy 20 października 2012 - 21:15

Ty to wymiatasz, moja kochana. ;D

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 14:34

Zazdroszczę, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa, ja teraz dawkuję sobie Nadzieję!!!

Odpowiedz
ejotek 20 października 2012 - 17:59

kto ma Sekretnik – wpisujcie Dziewczyny 🙂
ja też chcę wziąć udział a wszystkich książek nie mam…

Odpowiedz
Bogumila Golaszewska 20 października 2012 - 18:09

fajnie jest być szczeniakiem

Odpowiedz
Bogumila Golaszewska 20 października 2012 - 18:11

a pytanie.ostatnie zdanie str.267 Nadzieja

Odpowiedz
anek7 20 października 2012 - 18:15

Nigdy, nigdy, syneczku, nie będziesz sam.

Gra o Ferrin – 2 zdanie z 252 str.

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 19:55

czekam, czy ktoś odpowie??? dziewczyny!!!

Odpowiedz
anek7 20 października 2012 - 20:08

No właśnie – czyżbym tylko ja miała w domu "Grę o Ferrin"?

Odpowiedz
Anonimowy 20 października 2012 - 20:09

Ja mam w domu Grę o Ferrin! 😉

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 20:10

o, to dobre!

Odpowiedz
anek7 20 października 2012 - 20:14

O popatrz, to już nas dwie jest:D

Odpowiedz
Kasia M 21 października 2012 - 15:12

Ja też mam 🙂

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 20:10

ja właśnie w celu jej zdobycia pognałam dzisiaj do biblioteki, ale niestety… wróciłam tylko z książkami dla moich Miśków

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 20:19

może jakaś podpowiedź???

Odpowiedz
inis77 20 października 2012 - 20:47

niestety ja też nie mam Gry o Ferrin:)

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 20:53

uuuu… to i my dwie jesteśmy

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 21:07

dobrej nocki, ja uciekam oglądać powieki od spodu, pa, pa

Odpowiedz
asymaka 20 października 2012 - 21:09

Gratuluję ukończenia Mistrza, pani Kasiu!

Odpowiedz
panna - cotta20 20 października 2012 - 22:21

Twarz przemknął cień aprobaty.

Odpowiedz
baranek 21 października 2012 - 00:32

Przez twarz…"Nadzieja" jest w drodze. Więc nie mam szans. 🙁

Odpowiedz
panna - cotta20 20 października 2012 - 22:22

A teraz moze Nadzieja strona 30 zdanie nr 3 🙂

Odpowiedz
anek7 21 października 2012 - 06:04

Dzień dobry w niedzielny poranek:)

"Zawieszą mnie raz i drugi, wywalą i ciotka znów będzie uczyła mnie w domu."

Lato w Jagódce (miękka oprawa) str.26, zdanie 2.

Odpowiedz
Agaaa006 21 października 2012 - 08:25

Ja ma Ferrin-y dwa;) Jagódki, poziomki i sklepiki w obejściu więc zaś się spóźniłam;)
super,że Mistrz jest skończony!;) bawcie się dziewczynki przyjemnie się czyta;))

Odpowiedz
ejotek 21 października 2012 - 10:28

"Dziękuję Ci!!"

Sklepik z niespodzianką Bogusia miękka oprawa str. 121

Odpowiedz
ejotek 21 października 2012 - 11:01

zdanie oczywiście tytułowe, czyli 3 🙂

Odpowiedz
asymaka 21 października 2012 - 11:30

Choinka, przegapiłam Jagódkę i Nadzieję!

Odpowiedz
anek7 21 października 2012 - 13:24

Teraz pan Jakub ze swą małą, acz pracowitą ekipą, tynkował mur.

Poczekajka (miękka) str.152 zdanie 4.

Odpowiedz
Kasiek 21 października 2012 - 16:50

Wzięłabym się z Wami teraz pobawiła, ale ktoś mi zlecił coś do czytania i koci wibrys, ale sorrki Dziewczynki lektura mnie wciągnęła

Odpowiedz
Anonimowy 21 października 2012 - 19:17

Mam ochotę wlać temu komuś! ;D

Odpowiedz
sabinka.t1 21 października 2012 - 19:45

No to Kaśka przepadła, jeśli czyta to o czym ja myślę 🙂

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 07:18

przepadła ze kretesem. Wyjęta była z życiorysu.

Kot za karę siedział do drugiej w nocy na polu, bo jak czytałam łaził i miauczał. To wygoniłam drania na pole i zapowiedziałam że na pewno go nie wpuszczę. Jak skupienia nie umie uszanować

A wlać trzeba koniecznie 😀

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 07:57

he, he, biedny kociak

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 08:48

Kot jest chamski i bezczelny jak ja. Wcale nie jest biedny!!

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 09:40

coś mi się nie wydaje… chyba przesadzasz z tą samokrytyką…?

Odpowiedz
sabinka.t1 22 października 2012 - 10:45

Biedny kot i kto serca nie ma!!!???? Pytam KTO!?

asymaka Kaśka taka własnie jest bezczelna i chamska, wali prosto z mostu i za to ją uwielbiam!

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 11:52

o proszę… strach się bać normalnie

Odpowiedz
Karolina/Resko 21 października 2012 - 16:57

-Będzie żyć.

Nadzieja str. 114 zdanie 5

Odpowiedz
asymaka 21 października 2012 - 17:06

Czemu jednak czuł gorycz, zamiast satysfakcji?
Jagódka 1 zdanie strona7

Odpowiedz
ejotek 21 października 2012 - 18:32

"Gabrysia była szczęśliwa"

Powrót do Poziomki str. 59 miękka zd. 3

Odpowiedz
anek7 21 października 2012 - 18:37

To tytułem wstępu.

Zmyślona (miękka) 2 zdanie z 46 str.

Odpowiedz
asymaka 21 października 2012 - 18:42

Cały dzień chodzę i o tym quizie myślę, jakieś dziwne uzależnienie, nałóg mnie dopadł, czy co???

Odpowiedz
ejotek 21 października 2012 - 19:34

też tak mam…. tyle że ja mogę brać udział tylko jak dziecię śpi, a jutro jestem w szpitalu, więc koniec mojego udziału 🙁

A szkoda, bo to mój pierwszy…. myślałam że większy będzie udział, bo tak moje szanse na książeczkę kiepskie 🙁

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 07:56

ja również pierwszy raz biorę udział w takim quizie

Odpowiedz
inis77 21 października 2012 - 19:32

Patryk uśmiechnął się z niedowierzaniem;zamiast telewizji albumy?
Rok w Poziomce str.131 3 zdanie

Odpowiedz
ejotek 21 października 2012 - 19:35

Żaden nie nadaje się na wujka, a co dopiero na ojca.

Sklepik z niespodzianką Adela miękka str. 167 zd.2

Odpowiedz
inis77 21 października 2012 - 19:45

-Otóż podziewa się na Antypodach
Powrót do Poziomki str.243 zd.3

Odpowiedz
ejotek 21 października 2012 - 19:50

– Ale ja muszę się tam dostać teraz,zaraz!

Rok w Poziomce str. 74 zd. 7

Odpowiedz
inis77 21 października 2012 - 20:05

W gospodyni-energicznej kobiecie przed czterdziestką,odzianej w skórzane bryczesy i takąż kurtkę-także
Zachcianek str.178 zd.3

Odpowiedz
Anonimowy 21 października 2012 - 20:37

Dziewczyny, obiecuję, że jeśli do końca quizu dobijecie do 200 komentów, to będą dodatkowe książki rozlosowane. Ze dwie. Nie wiem, ile dostanę od Wydawcy…

Odpowiedz
inis77 21 października 2012 - 21:05

No dalej dziewczyny za trudne czy tylko ja jeszcze nie śpie?

Odpowiedz
vivi22 21 października 2012 - 21:46

ja mam tylko "Nadzieję" więc wybacz inis77…

Odpowiedz
Karolina/Resko 21 października 2012 - 21:48

Milczeli przez chwilę,nie patrząc na siebie.

Nadzieja str 94 zdanie 2

Odpowiedz
Sylwia_85 21 października 2012 - 22:20

Ej, Lilou, co się stało?

"Sklepik…Adela" s.78, 2 zdanie.

Odpowiedz
baranek 22 października 2012 - 06:47

Dziś jednak za nic nie mogła się skupić na liczbach,procentach,udziałach i należnych podatkach.(miętka)

Wczoraj byłam w empiku- Poczekajki nima :(.I tylko jedno słowo mi się ciśnie na usta: Gra o Ferrin str227 1 zdanie 😛

Zmyślona str267 1 zdanie

Odpowiedz
Karolina/Resko 22 października 2012 - 10:54

Poczekajka jest na Allegro:)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 07:03

Cześć dziewczyny!!! Jak ja spać poszłam to wy dopiero się bawić zaczęłyście w najlepsze… zmyślonej nie mam, ale do 200 nabić to dla mnie nie problem, byleby tylko nie był to monolog!

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 07:08

Nie ma w empiku ani Poczekajki, ani Ferrinu(nad tym zwłaszcza ubolewałam) wybór był ubogi co mnie zirytowało

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 07:58

Kasia, jak chcesz to mogę Ci Ferrin pożyczyć:)

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 08:47

A później mi będzie serce krwawiło jak będzie trzeba oddać?

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 09:23

Oddać będzie trzeba, bo ja jednak do moich książek przywiązana jestem;P

Ale jak nie ma gdzie kupić to i pożyczka dobra – to chcesz czy nie?

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 07:13

ja na razie pasuję… bo mnie zazdrość o Mistrza zżera… powodzenia, dziewczyny!!!

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 07:20

Zazdrość to brzydkie uczucie, aczkolwiek jeśli chodzi o "Mistrza" jak najbardziej zrozumiałe. do stycznia już bliziutko. Trzeba w kilka książek się zaopatrzyć bo przy czytaniu czas szybciej płynie 😀

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 07:40

skundś to znam, ale na pewno masz na półkach w domu zapomniane książki, w bibliotece zawsze coś można upolować. Zobaczysz!! minie piorunem

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 08:01

Zmyślona str267 1 zdanie brzmi:
"Ląly, aj mister ląly…"

Powrót do Poziomki (miękka) str.183 zdanie 3

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 08:26

Dzień dobry dziewczynki;) widzę pięknie idziecie do przodu;) Trzymam za was kciuczki, tym razem z boczku się przyglądam i baaardzo mnie się podoba!!;)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 08:37

a dlaczego z boku????
Anek7 jesteś cudownaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, musiałam to napisać!
Wiedziałam, że Anki to dobre dziewczyny!
Ja też przecież jestem Anka!
I już Wam wcale nie zazdroszczę Mistrza, Kasiek i Sabinko!

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 09:33

A weź daj spokój, bo mi sodówka do główki uderzy, albo i co…

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 09:36

Nie uderzy, nie uderzy, a chwalić trzeba, bo w dzisiejszych czasach nie ma tego dobra zbyt wiele w ludziach! Gdybyś bliżej mieszkała to bym Cię osobiście wyściskała!

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 08:49

I dobrze, że nie zazdrościsz – to niskie uczucie 😛

Powrotu do Poziomki nie mam niestety, więc czekam na inna zagadkę. Ale już blisko mamy do 200

Dziewczynki pokazać trzeba ile potrafimy!!

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 08:52

Kasiek, wiesz co jest najgorsze??? Ja niedawno czytałam obie poziomki, ale miałam z biblioteki od mojej mamy i musiałam oddać, a tak mogłybyśmy iść dalej.O!

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 08:54

a zazdrość lepsza niż kłamliwe ochy i achy, ja zawsze tylko prawdę, całą prawdę i tylko prawdę mówię, a jak nie chcę mówić szczerze to nie odzywam się wcale

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 09:10

i własnie dlatego bibliotek nie używam, chyba że już muszę.

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 09:09

absolutnie się zgadzam!!

Odpowiedz
Anonimowy 22 października 2012 - 09:23

Ej, laski, Wy nie GADAJCIE, tylko QUIZUJCIE! Chociaż, róbcie co chcecie, i tak jest fajnie. 😀

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 09:25

jak mamy quizować, kiedy żadna z nas książek nie posiada, ja czekam na pytania z Jagódki i Nadzieji

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 09:27

Jednak za te laski pięknie dziękuję, bo chociaż wirtualnie być laską jest fajnie!

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 09:36

Dziewczyny wy jesteście wspaniałe!!;)) Ja mam w domu całą serię poczekajkową ale albo się spóźniam albo trafiam na pytanie z owocowej,której nie mam 😉 no nic mimom,że uwielbiam się z wami bawić tym razem nie mam jak;(

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 09:50

a ja poczekajki nie mam, więc pytań z niej zadać nie mogę

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 09:38

No dziewczynki ja się odmeldowuję – pędzę nauczać młodych gimnazjalistów, a potem z domowym dzieciem na trening:)

Do zobaczenia wieczorkiem:)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 09:48

Ja niestety też będę musiała wybyć, bo całkiem zapomniałam o świecie zewnętrznym, a mój Miś Mały sam z przedszkola nie przydrepcze, później mam zebranie, ale jak tylko wrócę odpalam komputer, do zapisania zatem! A do 200 dobijemy jak nic, już ja się o to postaram, a Wy pomożecie? Pytanie retoryczne…

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 09:56

No jasne że pomożemy, tylko to quiz jest, więc ktoś na pytanie musi odpowiedzieć. :p temczasem idę czytać 😛

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 10:12

Haha to Ja będę co jakiś czas zaglądała może mi się uda odpowiedzieć chociaż na jedno pytanko;))) trzeba pomóc w dobiciu do 200..;p

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 10:14

trzymam kciuki, by ci się powiodło!

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 10:30

to Ja trzymam za Ciebie żeby udało Ci się zdobyć Poczekajkę bo jest na prawdę wspaniała!:))

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 10:34

Też trzymam, chociaż Rywalizujemy o Poczekajkę, ale przecia w duchu przyjaźni prawdaż?

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 11:28

Aguś, ja Poczekajkę czytałam, tylko, że z biblioteki i czas temu już jakiś, dlatego chciałabym mieć swoją, by do niej wracać

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 11:30

Kasiek, jak najbardziej w duchu przyjaźni…

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:06

Wiecie co? Ja najczęściej czytałam Zachcianek, uwielbiam przemianę Łukasza bo nawet jako czarny charakterek w Poczekajce zdobył moją sympatię;)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:14

to jesteśmy dwie… a jak mnie ta przemiana zadziwiła, o ho ho!

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 13:02

Ja skrycie marzyłam o tej przemianie, bo Gabryś jakoś tak mi nie podszedł od samego początku;)

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 10:33

Ludziki!!! Posiadające Powrót do Poziomki, prosze kupry ruszyć po ksiażeczkę i przepisać zdanie 3 ze str 183 jak to Anek wskazała!

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 10:42

MAM!, mam czekaj poszukam:D

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 10:43

W domu ukrywasz w najgłębszej z szuflad, – to to?;P

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 10:46

Kasiek oczywiście,że jest rywalizacja ale taka zdrowa po przyjacielsku;))

Mi proszę odszukać z mojego kochanego Ferrinu strona 286 pierwsze zdanko;)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 11:26

Aga, to moje kciuki Ci pomogły, hi,hi… Miś odebrany, do zebrania jeszcze chwilka, więc jestem znowu, uzależnienie… jak to będzie po konkursie????

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 11:37

Aniu! tak myślałam,że to Twoja pozytywna energia mi pomogła:)) Dziękuję!!

Odpowiedz
Karolina/Resko 22 października 2012 - 10:56

Dziewczęta (te, które szukają Poczekajki) Poczekajka jest na Allegro:)

Odpowiedz
baranek 22 października 2012 - 11:54

Feri'anę ze wszystkich stron otaczało jezioro mgieł.

Zachcianek str 7 zdanie 1

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:04

Ojoj a jaka oprawa Zachcianka bo u mnie w twardej jest od 9 strony;(

Odpowiedz
baranek 22 października 2012 - 12:08

Bo to podchwytliwe miało być. Cofnij się do 7 🙂

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:15

Tym, których kocham..

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:17

Czekaj to nie to, aj aj aj 😉

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:18

Liczą się marzenia, Bez nich jesteśmy niczym niż pyłem na wietrze.

karteczki się z czepiły:D

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:22

to ja Ci cztery litery niepotrzebnie e-mailami zawracam

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:23

No wiesz co??? Skąd taki pomysł? Ja czekam na odpowiedź!!:)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:08

zapewne chodzi o pierwsze zdanie w ogóle, w całej książce

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:18

dedykacja! a już myślałam, że tytuł

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:24

Aga, a ja tu na pytanie o cytat z p. Kasi

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:26

Powrót do Poziomki strona 83 ostatnie zdanie:)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:29

Ja niestety pasuję, bo nie mam, ale za to 200 komentarzy jest!!!

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 12:46

Nie mam powrotu do Poziomki 🙁

Bo przed chwilą było takie pytanie, ale już nie ma :/

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:50

jest cały czas o poziomkę

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 12:54

Oooj to nie dobrze,, więc oddaję moje pytanie którejś z was bo mam tylko poczekajki i powrót więc nie za duży wybór!
Noo Jest już ponad 200 i trzeba rozwijać;pp

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 12:58

ja mam tylko jagódkę i nadzieję, niech będzie zgodnie z zasadami, ktoś odpowie wreszcie na poziomkę

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 13:00

Ooo będę pamiętała o Nadziei bo przecież też siedzi na półeczce grzecznie;)no nic to czekamy na odpowiedź;D

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 13:05

Ja idę na zebranie, ale wrócę jeszcze, pa!

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 13:06

Fajnie to zabrzmiało "..ale wrócę jeszcze!" ;D Czekamy, czekamy;)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 13:12

jak groźba

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 13:13

No szczęśliwi posiadacze Powrotu do Poziomki – do raportu!!

Odpowiedz
inis77 22 października 2012 - 13:27

poprosimy o pytanie bo nie wiem czego szukać?

Odpowiedz
inis77 22 października 2012 - 13:29

W jego ostatnich słowach zabrzmiała śmiertelna grożba-chyba o to zdanie chodziło

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 13:30

tak!:)

Odpowiedz
inis77 22 października 2012 - 13:31

Rok w poziomce str.296 zd.3

Odpowiedz
Anonimowy 22 października 2012 - 13:41

Słuchajcie, ja się tak nie bawię! Myślałam, "eee, dziewczyny dadzą spokój, nie będę musiała kombinować tych dwóch książek" i co? I co, ja Was pytam?! 217 komentów już jest, a do końca quizu parę ładnych godzin! I wcale się nie zdziwię (choć nie, kłamię, zdziwiłabym się), gdybyście dokomentowały do 300. Jak w takim filmie (świetnym zresztą) 300.

Co do samego quizu (a nie Waszych pogaduszek 😉 myślałam, że wyciągnięcie zapasy Waszych-naszych książek i pójdzie jak z płatka, a tu… klops. Mam jednak pomysł na następny quizik, hahaha, tym razem będzie to sprawdzian ze znajomości… mnie. :))) Paru wywiadów udzieliłam, wszystko jest w sieci, więc tylko wiedzieć gdzie i quizować. Jak Wam się, moje laski nebeskie, podoba ten pomysł? :)))

I niedługo ogłoszę konkursik na najpiękniejsze zdjęcie Waszego zwierzaka (mężowie się ni liczą!). Okej?

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 13:47

Ooo parę wywiadów słuchałam hihih więc jestem Za!
nawet sobie odświeżę :)co do zwierzaczków bardzo się cieszę i wrzucę foteczki dla pochwalenia się moim sierściuszkowym dobytkiem;D
Aaa zaś na pytanie nie odpowiem bo roku nie mam na półeczce;D haha fajna ta zabawa;p

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 17:27

To ja się muszę na pani temat dokształcić, zwierząt nie posiadam, a zdjęcia dzieci? mógłby i taki konkursik być!

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 13:44

Oj ja Poziomkę mam kieszonkową. Ale z śliczna Kasią na łonie natury ze tyłu 😛

buuu z kłizu ze znajomości odpadam bo za mała płotka jestem 😛

Ja wszystkie zapasy wyciągnęłam. Swoich cietyrie bibliotecznych tri.

Leżą w stosie obok łóżka… co u mnie jest normalne. Bo książku muszą być WSZĘDZIE

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 13:48

Kasiek z tymi książkami to całkiem jak u mnie;) wszędzie są porozkładane ;p

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 13:57

no ale jak się ma ambicję stworzyć kolejne Ossolineum

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 14:12

Aaa rozumiem,rozumiem powodzenia:D

Odpowiedz
inis77 22 października 2012 - 13:48

Pomysł na quiz ze znajomości Ciebie Kasiu wydaje mi się całkiem fajny chociaż nie wiem jak dobrze Cię znam i jakie będę miała szanse, ale pomysł mi się podoba.Tak więc czekam z niecierpliwością na następny quizik:)

Odpowiedz
Anonimowy 22 października 2012 - 14:22

Spokojnie, spokojnie, to przecież nie ja zadaję Wam pytania, tylko Wy sobie na wzajem. Znacie mnie więc dokładnie tak samo. :))

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 16:39

Rok w poziomce str.296 zd.3 brzmi:

Możesz towarzyszyć mi do Galerii Mokotów, bo muszę kupić sukienkę i obrączki?

A teraz mięciutka "Nadzieja" i zdanie 2 ze str. 127:)

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 17:18

Bolało, to ja jagódka 64 1 zd

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 17:23

To ja dalej się przyglądam;)))

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 17:37

Naraz zbladł."Nadzieja", str.259, dziewiąta linijka od dołu.

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 17:40

On nie żyje, proszę pani.

Lato w Jagódce 1 zdanie z 280 str.

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 17:48

To chyba nie jest to, co mam na myśli – Gabrieli rozbłysły oczy. "Nadzieja", trzecia linijka od dołu, str.221.

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 17:57

Liliana ma raka trzustki. Nieoperacyjnego.

To niechaj będzie Zmyślona strona 105 drugie zdaie

Odpowiedz
Martyna Bryś 22 października 2012 - 18:02

Gabriel wyprostował się i stanął przed Patrykiem. Drugie zdanie drugim akapicie, str.275, "Lato w Jagódce".

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 18:07

W tym momencie usłyszała pogwizdywanie drugiej miłości swego życia, Pawła. Pierwsze zdanie ze str. 199, "Zmyślona".

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 18:09

Jak do tej pory nie mogły usiedzieć na miejscu tak teraz znieruchomiały wyczekująco.

Nadzieja strona 97 ostatnie zdanie.

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 18:12

Jutro wyjedziesz, znów zostawiając mnie w tym podłym miejscu, z podłymi ludźmi.

Bogusia – 193 strona, zdanie nr 1

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 18:15

Przygotuj jak na opakowaniu. Pierwsze zdanie, strona 231, "Bogusia".

Odpowiedz
inis77 22 października 2012 - 18:18

Widok tych niezwykłych kwiatków sprawił że dzielnemu wojakowi łzy w oczach rozbłysły
Zmyślona str.175 zd.4

Odpowiedz
Martyna Bryś 22 października 2012 - 18:21

Kochałem Patrycję – wyrzucił z siebie desperacko Gabriel i umilkł. Ostatnie zdanie, str.271, "Adela".

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 18:47

Adelo Niwska, wychodź! Pierwsze zdanie, str.309, "Bogusia".

Odpowiedz
Martyna Bryś 22 października 2012 - 19:06

I będę piękna, mądra i bogata. Howgh! "Sekretnik", ostatnie zdanie, str.180.

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 19:16

Życzę Ci więc spełnienia marzeń. "Nadzieja", pierwsze zdanie, str.226.

Odpowiedz
Martyna Bryś 22 października 2012 - 19:18

Ale się przerzucamy cytatami 🙂 Gdyby zamiast ją uprzedzać, po prostu zabrał wtedy sprzed ołtarza, wywiózł i wziął za swoją żonę… No to jeszcze raz "Nadzieja", ostatnie zdanie, str.229.

Odpowiedz
Aga Ługowska 22 października 2012 - 19:26

Bez namysłu chwycił ją na ręce, podrzucił w górę, aż pisnęła, po czym przekroczył próg domu tak, jak powinien zrobić to już dawno temu, biorąc w obliczu Boga tę oto kobietę za towarzyszkę reszty życia, a jeśli Bóg pozwoli, to i za żonę. "Bogusia", str. 154, przedostatnie zdanie opowieści o Oleńce Leszczyńskiej.

Odpowiedz
Martyna Bryś 22 października 2012 - 19:35

Po policzku mężczyzny spłynęła łza. "Jagódka", str.259, ostatnie zdanie.

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 19:46

" Po policzku mężczyzny spłynęła łza"

Nadzieja – ostatnie zdanie str217.

powoli koniec się zbliża. Będziemy wyników wyglądać…

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 19:55

aj się pospieszyłam z zadawanką…

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 19:58

chyba już koniec???

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 20:00

Dzięki tobie mogę stąd wyjść choćby dzisiaj

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 20:02

a ja z odpowiedzią

Odpowiedz
Anonimowy 22 października 2012 - 20:16

Time's out!

Koniec zabawy na dziś, choć ktoś jeszcze może odpowie na ostatnie pytanie? Ja nie mam pod ręką książki.

Jestem z Was dumna. Dałyście radę. Dwie dodatkowe książki zostaną dorzucone do puli, choć trochę oszukiwałyście! Wy niegrzeczne! :))

Normalnie niesamowite z Was istotki, Czytelniczki kochane. 257 komentów w trzy dni…

Dziękuję!! I od razu zapraszam na kolejny quiz. Chyba jednak nie o mnie, bo ile na mój temat można rozmawiać, ale coś wymyślę. Podobno jestem bardzo kreatywna. :)))

Odpowiedz
Kasiek 22 października 2012 - 20:20

Nie oszukiwały, tylko ćwiczyły kreatywnośc.

I odpowiedziałabym ino Jagódki u mnie niet, a szkoda. lubię Jagódki, zwłaszcza w pierożku przykrytym śmietanową pierzynką 😀

Odpowiedz
asymaka 22 października 2012 - 20:27

w smutnych, wyblakłych oczach widać było niepewność, jesli nie strach

Odpowiedz
asymaka 23 października 2012 - 12:03

tu jest ostatnie zdanie!!!

Odpowiedz
anek7 22 października 2012 - 20:29

Odpowiedź na ostatnie pytanie:

"Dzięki tobie mogę stąd wyjść choćby dzisiaj…"

Serdecznie dziękuję za przednią zabawę i od razu proszę szanowną Kejt o nie branie pod uwagę mojej osoby przy losowaniu nagród – mam swoją zieloniutką "Poczekajkę" w domu, a nie chciałabym zabierać szansy na książeczkę komuś kto jeszcze tego cudeńka nie posiada na własność:)

Odpowiedz
Karolina/Resko 22 października 2012 - 20:38

Odp na ostatnie pytanko brzmi:
"Dzięki tobie mogę stąd wyjść choćby dzisiaj…" 🙂

Odpowiedz
Agaaa006 22 października 2012 - 21:50

Ochh te quizy powoli zaczniemy się od nich uzależniać!:) taka dobra zabawa;)myślę,że również dlatego bo tylko wtedy możemy wymieniać swoje własne uwagi i opinie w grupie tak szybko!;D Super!;))

Odpowiedz
Agaaa006 23 października 2012 - 10:19

Ja też mam Poczekajkę, bawiłam się i "pomagałam" walczącym;))).

Odpowiedz
ejotek 23 października 2012 - 18:05

asymaka… dzięki za wiadomość na moim blogu, no ta Poziomka jak nic na mnie czekała….
niestety byłam w szpitalu i nie mogłam się bawić wczoraj… 🙁 przed chwilą wróciłam…
Dlatego tak bardzo chciałam wziąć udział quizie i czekałam w pogotowiu z książkami w sobotę i niedzielę

Odpowiedz
ejotek 23 października 2012 - 18:11

P.S. zwierzaka nie mam 🙁 buuuu….
quizy podobają mi się coraz bardziej Pani Kasiu

ale generalnie to muszę napisać, że będąc w szpitalu przeczytałam 1,5 Pani książki i …. Kasiu kochana nie przestawaj pisać! ja kocham czytać tą twórczość

Odpowiedz

Zostaw komentarz

advanced-floating-content-close-btn

Ebooki moich książek kupisz tutaj:

Sprawdź ->