• Strona główna
  • Aktualności
  • Moje książki
    • Seria mazurska
    • Seria z życia wzięta
    • Seria z kokardką
    • Seria owocowa
    • Seria kwiatowa
    • Seria Poczekajkowa
    • Seria dla dorosłych
    • Książki kucharskie
    • Kroniki Ferrinu
    • Saga Przytulna
    • Trylogia Autorska
  • Księga gości V
  • Kontakt
Katarzyna Michalak – Pisarka
Bez kategorii

Finał serii Bestseller.

Czytaj więcej...
Bez kategorii

Bestseller. Skandal w przedsprzedaży

Czytaj więcej...
Bez kategorii

BYŁA SOBIE RADOŚĆ – nowa powieść w przedsprzedaży

Czytaj więcej...
Bez kategorii

Książki z autografem w super cenach!

Czytaj więcej...
Bez kategorii

Premiera finałowego tomu Trzech sióstr już dzisiaj!

Czytaj więcej...
Bez kategorii

Finałowy tom serii Trzy siostry w przedsprzedaży!

Czytaj więcej...
Bez kategorii

„Leśna Trylogia” w pierwszej 15-tce literatury obyczajowej

Przez Administrator 10 sierpnia 2017
napisane przez Administrator

Super! :))

10 sierpnia 2017 8 komentarzy
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Bez kategorii

O Kolekcji, ekranizacji i jeszcze paru innych sprawach…

Przez Administrator 6 sierpnia 2017
napisane przez Administrator

Pamiętacie o kolejnych tomach Kolekcji Katarzyny Michalak? Druga edycja dobiega końca, jutro ukaże się w kioskach tom 23 „Serce Ferrinu cz.2”, potem jeszcze tylko osiem i koniec.

Tutaj są wszystkie informacje, także to, gdzie kupić poprzednie tomy:  http://katarzynamichalak.blogspot.com.au/2015/04/wszystko-co-chcecie-wiedziec-o-kolekcji.html

Teraz najnowsze wiadomości z Jagódki, Australii i okolic.

Otóż byłam w Polsce! 😀 Parę tygodni temu zatęskniliśmy z Patiniem za Ojczyzną tak bardzo, że kupiłam bilety, wsiedliśmy w samolot (potem drugi… trzeci… czwarty…) i zaledwie po 33 godzinach wylądowaliśmy w kraju. Patiś pojechał do dziadków, ja rzuciłam się w wir spraw do załatwienia.

Spiesząc na spotkanie z producentami ekranizacji słyszę nagle: „O Boże, to pani Kasia!!!”. I tak oto spotkałam Czytelniczkę, Kasię z córeczką, która właśnie przyjechała do Warszawy. Zrobiłyśmy sobie fotki, złożyłam autograf z dedykacją w „Czerwieni Jarzębin”.  Wierzcie, że spotkać mnie przypadkiem, w ciągu paru dni, gdy byłam w Warszawie, to zupełnie niesamowite!

Jak już wspomniałam, zdążałam na ważne spotkanie. Podczas czterech godzin rozmów i wstępnych ustaleń zgodziliśmy się z producentami i reżyserem, że ekranizacji „W imię miłości” będzie od razu w jęz. angielskim, grana przez aktorów brytyjskich, tak by mógł tę historię zobaczyć cały świat. Zaraz po powrocie do mojego drugiego domu usiadłam do komputera i zaczęłam szukać odpowiednich aktorów (lubię to!!!). Oto mała Brytyjka, która mogłaby zagrać Anię:

Neda, Weronikę i Małgosię też znalazłam, a już Edward… jeśli moje plany się powiodą będziecie zaskoczone! 😀
Oczywiście liczę się z tym, że ekranizacja może w ogóle nie wypalić, ale samo planowanie, szukanie odtwórców głównych ról, konsultacje co do treści scenariusza, fabuły etc – to wszystko jest fantastyczne. W pierwszym etapie prac nad filmem zostanie napisany scenariusz, potem odbędzie się casting, obejrzę zdjęcia próbne, dokonamy wyboru aktorów i… powstanie trailer! Tak! Trailer z Anią i Nedem. Naprawdę jest na co czekać. 😀

1 sierpnia byłam w Warszawie – jak wiecie, to szczególny dzień i dla miasta, i dla mnie. Na pl. Zamkowym tworzyłam wraz z setkami Patriotów kotwicę Polski Walczącej. Ogromne wzruszenie, łzy w oczach, ciarki, gdy zaczęły wyć syreny…
Po powrocie do Australii otworzyłam plik z „Miastem Walecznych”, przeczytałam parę rozdziałów i znów zaczęłam się zastanawiać, dlaczego, na Boga!, nie mogę przysiąść do tej gotowej niemal opowieści, skończyć chociaż pierwszy tom i oddać go do Waszych rąk. Woła do mnie rok w rok, właśnie w okolicach pierwszego sierpnia: „Napisz mnie, napisz!”… Powinnam przyjechać do Polski, zabrać 20kg bibliografii na jakieś odludzie, laptopy dwa i w końcu to zrobić: dopisać co trzeba i wypuścić powieść o Powstaniu Warszawskim w świat.


Okej, to byłoby chyba na tyle. Przypominam, że ostatni tom leśnej trylogii już za trzy tygodnie, w Empiku trwa przedsprzedaż wydania specjalnego. Można je kupić tutaj: http://www.empik.com/blekitne-sny-michalak-katarzyna,p1147675027,ksiazka-p
Zawiera dodatkowy rozdział: „Listy z Leśnej Polany”. Trochę mi smutno, że powieść dobiegła końca. Naprawdę świetnie mi się ją pisało. Trzej bracia Prado i trzy dziewczyny okazały się wspaniałymi bohaterami podróży przez ponad 900 stron. Mam nadzieję, że Wy także się z nimi zżyłyście.

Ja wracam do pracy nad świąteczną niespodzianką, czyli „Gwiazdki w nieba”. Ładna, ciepła i wzruszająca jest ta opowieść… Okładka oczywiście BEZ KOSZYCZKA, bo nawet moja sąsiadka z Urli City za taką się opowiedziała. 🙂

Och, jeszcze wiadomość, która Was pewnie zmartwi: na razie nie będzie fanpejdżu na fejsbuku. Ale obiecuję częściej pojawiać się tutaj.

Jeszcze jedno: podczas pobytu w kraju spotkałam się z moją ulubioną fotograf Klaudią Rataj na sesji zdjęciowej. Pracowałyśmy ładnych kilka godzin nad zdjęciami portretowymi. Gdy dostanę od Klaudii fotki, na pewno je Wam zaprezentuję!

Do zobaczenia więc.

Wasza Kejt. 

6 sierpnia 2017 12 komentarzy
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Bez kategorii

Wydanie specjalne i przedsprzedaż w Empiku

Przez Administrator 24 lipca 2017
napisane przez Administrator

Cześć, dziewczęta, ruszyła przedsprzedaż „Błękitnych Snów” w Empiku. (Premiera 30 sierpnia) Nie chcę się chwalić (właściwie to chcę 😉 ale 3 dni po rozpoczęciu sprzedaży najmłodsza jest już na 10 miejscu w top 100 i nr 1 na swojej półeczce, czyli w literaturze obyczajowej.
Cieszę się, że tak bardzo na nią czekacie.

Teraz informacja: edycja limitowana z dodatkowym rozdziałem „Listy z Leśnej Polany” jest do kupienia TUTAJ

Natomiast wersja zwykła jest do kupienia TUTAJ

Kupiłyście już swoje „Błękitne Sny”? Dopiero kupicie? Jeśli tak, to gdzie się zwykle zaopatrujecie? Ja jak zwykle polecam ravelo.pl Lubię ten portal i tyle. 🙂

Wracam do pisania, a Wy odpoczywajcie. Nad morzem, na wsi, w górach, za granicą, czy po prostu na balkonie albo tarasie.

Wasza Kejt

24 lipca 2017 10 komentarzy
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Bez kategorii

Moje książki – w jakiej kolejności czytać, uaktualnienie.

Przez Administrator 6 czerwca 2017
napisane przez Administrator
Myślę, że moje nowe Czytelniczki, których dzięki „Serii Mazurskiej” sporo przybyło, będą zadowolone z takiej podpowiedzi:


A tu znajdziecie dokładniejszą rozpiskę:
AKTUALNOŚCI
6 czerwca 2017 16 komentarzy
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Bez kategorii

Rozbiłam bank!!!

Przez Administrator 1 czerwca 2017
napisane przez Administrator
„Czerwień Jarzębin” nr 1 na trzech największych portalach. :)) 
  Co teraz, zapytacie, skoro w Polsce osiągnęłam wszystko, co możliwe?  
Spocznę na laurach i oddam się kontemplacji przyrody? Nic bardziej  błędnego. Już mam następny cel: Nr 1 na liście bestsellerów New York  Times’a. Bo dlaczego nie? My, Polacy, jesteśmy pełni kompleksów wobec  Zachodu, a naprawdę potrafimy, jak chcemy… :))
1 czerwca 2017 14 komentarzy
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Bez kategorii

„Czerwień Jarzębin” nr 1 w Matrasie i Empiku trzy tygodnie przed premierą!

Przez Administrator 4 maja 2017
napisane przez Administrator

 Jeżeli myślicie, że autor, który napisał ponad trzydzieści książek, z których każda bez wyjątku była na listach bestsellerów, a ostatnio każda docierała do pierwszych miejsc tych list śpi spokojnie i pisze ot tak sobie, pewien, że następna wejdzie na szczyt także, to jesteście w błędzie.

Okej, może inni pisarze i Literaci tak mają, że skoro raz „zaliczyli jedynkę”, to następny raz zwisa im i powiewa, myślą, że tak już będzie zawsze, albo w ogóle poczytność ich książek w ogóle tych pisarzy, czy Literatów nie interesuje. Piszą dla siebie, dzieło to dzieło samo w sobie etc…

Ja należę nie do Literatów, a do rzemieślników. Pragnę, chcę i kocham, gdy moimi powieściami, moimi małymi dziełami rąk i umysłu zachwycają się Ci, dla których je tworzę: Czytelnicy. Dlatego zawsze z zapartym tchem śledzę listy bestsellerów i wspinaczkę moich „najmłodszych” po tychże. Jak kiedyś wspomniałam: napisać jedną książkę, która została dobrze przyjęta przez Czytelników, to jest osiągnięcie, napisać drugą i trzecią, noooo… to już coś, ale napisać trzydziestą którąś, która po raz trzydziesty któryś jest okrzyknięta przez Czytelników najlepszą w dorobku Tej Michalak, wierzcie mi, to NAPRAWDĘ duże COŚ. :)))

Tak, staram się sięgać coraz wyżej, nie spoczywać na laurach i pisać, byle coś tam wcisnąć Wydawcy i Czytelnikom, ale szukać nowych źródeł inspiracji, nowych gatunków, w których być może się odnajdę, a na pewno będą wymagały ode mnie dużo więcej wysiłku, niż „napisz Kasia coś w twoim stylu i będzie okej”. Już jakiś czas temu wyszłam z szufladki „poczekajkowo-poziomkowo-sklepikowej”, czego niektórzy zdają się nie zauważać. Tematy, które poruszam są coraz poważniejsze, coraz bardziej prawdziwe i wstrząsające i… podoba się Wam to! Mnie, gdy otrząsnę się po lekturze materiałów źródłowych i przeniesieniu tego na karty mojej powieści… okej, też się podoba, że dałam radę. Przeżyłam.

Teraz na przykład przeprowadzam eksperyment na żywym organizmie, czyli moim mózgu: piszę jednocześnie – to znaczy raz fragment jednej, raz fragment drugiej – dwóch powieści na raz. Są ZUPEŁNIE różne, i pod względem emocjonalnym i czaso-przestrzennym. Bardzo jestem ciekawa, jak długo zdołam tak mentalnie przeskakiwać z kontynentu na kontynent i z emocji na emocję. Dopóki daję radę, mam frajdę z „podwójnego”pisania i satysfakcję, bo tego jeszcze nie przerabiałam.

A na razie jestem przeogromnie szczęśliwa, że „Czerwień Jarzębin” wskoczyła na pierwsze miejsce dwóch największych księgarń. Ach! Tu mi się przypomniało… i zaraz odnajdę w zakamarkach internetu… jak kiedyś w pierwszej dwudziestce Empiku znalazło się pięć moich książek.
To dopiero było niesamowite.
Mój starszy syn jednym słowem określiłby, „co zrobiłam z systemem”, ale że ja takiego słowa nie używam… :)))

Dziękuję, Czytelniczki i Czytelnicy! To dzięki Wam mam tyle radości w życiu!
:*

4 maja 2017 3 komentarze
0 FacebookTwitterPinterestEmail
Nowsze Posty
Starsze Posty

NEWSLETTER PEŁEN MARZEŃ

Trylogia Autorska

Facebook

Facebook

Moje książki – w jakiej kolejności czytać

Najnowsze Posty

  • Finał serii Bestseller.

    18 czerwca 2026
  • Bestseller. Skandal w przedsprzedaży

    13 lutego 2026
  • BYŁA SOBIE RADOŚĆ – nowa powieść w przedsprzedaży

    14 października 2025
  • Książki z autografem w super cenach!

    31 lipca 2025
  • Premiera finałowego tomu Trzech sióstr już dzisiaj!

    12 lutego 2025
  • Finałowy tom serii Trzy siostry w przedsprzedaży!

    8 stycznia 2025
  • Facebook
  • Instagram

@2019 - All Right Reserved. Realizacja - Pixelwork.pl - agencja interaktywna


Wróć na górę strony
Katarzyna Michalak – Pisarka
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Moje książki
    • Seria mazurska
    • Seria z życia wzięta
    • Seria z kokardką
    • Seria owocowa
    • Seria kwiatowa
    • Seria Poczekajkowa
    • Seria dla dorosłych
    • Książki kucharskie
    • Kroniki Ferrinu
    • Saga Przytulna
    • Trylogia Autorska
  • Księga gości V
  • Kontakt
Katarzyna Michalak – Pisarka
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Moje książki
    • Seria mazurska
    • Seria z życia wzięta
    • Seria z kokardką
    • Seria owocowa
    • Seria kwiatowa
    • Seria Poczekajkowa
    • Seria dla dorosłych
    • Książki kucharskie
    • Kroniki Ferrinu
    • Saga Przytulna
    • Trylogia Autorska
  • Księga gości V
  • Kontakt

Recent Posts

  • Finał serii Bestseller.

    18 czerwca 2026
  • Bestseller. Skandal w przedsprzedaży

    13 lutego 2026
  • BYŁA SOBIE RADOŚĆ – nowa powieść w przedsprzedaży

    14 października 2025
  • Książki z autografem w super cenach!

    31 lipca 2025
  • Premiera finałowego tomu Trzech sióstr już dzisiaj!

    12 lutego 2025
@2019 - All Right Reserved. Realizacja - Pixelwork.pl - agencja interaktywna